Jak často mám chodit na preventivní prohlídky? Má to cenu, i když nemám žádný problém a nic mě nebolí?

Jak často mám chodit na preventivní prohlídky? Má to cenu, i když nemám žádný problém a nic mě nebolí?

Rozhodně ano! Většina problémů v dutině ústní (zubní kaz, zánět dásní, parodontitida) začíná nenápadně a zpočátku žádné větší obtíže nezpůsobuje. Čím dříve je zachytíme, tím snazší bude i jejich řešení.

Naopak čím déle budeme léčbu odkládat, tím komplikovanější/nepříjemnější/zdlouhavější to bude. Ideální je navštívit stomatologa 1 x za půl roku - zkontrolujeme zuby i ústí dutinu, najdeme případné problémy a vymyslíme řešení, poradíme s hygienou a konečně preventiví prohlídky jsou zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Proč musíme za zubní ošetření platit? Platíme již přece zdravotní pojištění...

Proč musíme za zubní ošetření platit? Platíme již přece zdravotní pojištění...

Z veřejného zdravotního pojištění jsou stále hrazeny základní výkony jako např. prohlídky, akutní ošetření, extrakce, aplikace anestezie. Nicméně moderní stomatologie je dynamický obor závislý na soudobém přístrojovém a materiálovém vybavení.

Bohužel moderní technologie jsou cenově náročnější a ze zdravotního pojištění hrazeny být nemohou. Na druhou stranu tyto moderní technologie nám dnes umožňují provádět ošetření a výkony, které byly ještě nedávno nemyslitelné. Moderní ošetření je kvalitní, bezpečné, bezbolestné a trvanlivé. A tudíž raději jeden pořádný moderní zákrok, než tři levné zastaralé. Jde zde přece o naše zuby, které máme na celý život.

Amalgám nebo bílá výplň?

Amalgám nebo bílá výplň?

Dnes máme k dispozici celou řadu výplňových materiálů, lišících se svými vlastnostmi, oblastmi použití i cenou. Výběr materiálu s Vámi vždy probereme a doporučíme nejvhodnější. Klademe důraz na estetiku (výplně v barvě zubu) a trvanlivost ošetření (bezpečné a dlouhodobé řešení).

Například moderní fotokompozitní (bílé) výplně lze dnes bezpečně zhotovit i na zadních zubech, v některých případech je toto ošetření dokonce mnohem vhodnější než použití amalgámových výplní (např. výplně na endodonticky léčených zubech).

Kontakt

Stomatologická ordinace Břeclav
Hlavní 38/42, CZ - 691 41 Břeclav, 

Smluvní vztahy se zdravotními pojišťovnami

  • 111 - Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • 211 - ZP ministerstva vnitra ČR
  • 201 - Vojenská zdravotní pojišťovna ČR
  • 205 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • 207 - Oborová zdravotní pojišťovna
  • 213 - Revírní bratrská pokladna, ZP

Spojení MHD, parkování

  • Zastávka Poštorná, Hlavní - 70 m od ordinace
  • Zastávka Poštorná, kostel - 350 m od ordinace
  • Parkování je možné přímo před ordinací

CZ   HR   DE